Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Malatya Milletvekili adayları, vatandaşlarla bir araya geldi

MALATYA (AA) - AK Parti Malatya Milletvekili adayları, genel seçim çalışmaları kapsamında vatandaşlarla bir araya geldi.

AK Parti İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, AK Parti Malatya Milletvekili adayı Taha Özhan, Kale ilçesini ziyaret etti. Vatandaşlara seslenen Özhan, kendileri yeni Türkiye'yi inşa ederken, birilerinin de ülkeyi eski Türkiye'ye döndürmeye çalıştığını ifade etti.

Özhan, 7 Haziran'ın yeni Türkiye'yi inşa etmeleri anlamına geleceğini belirterek, "Kurdukları kirli tezgahlar işe yaramıyor. Oyunların üzerinde oyun var, kaderin üzerinde bir irade var. Cenab-ı Hak'kın yardımı bizimle oldukça hiç bir zaman bizi bitiremeyecekler. 13 yıldır taşlanması gereken o kadar çok şeytan vardı ki ağız tadıyla işimizi yapmamıza izin vermediler. Bizler 13 yıl boyunca hem şeytan taşladık hem de tavaf ettik" ifadelerini kullandı.

Özhan'a, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı eşlik etti. 

- Şahin'in çalışmaları

AK Parti Malatya Milletvekili adayı Mustafa Şahin, Battalgazi ilçesine bağlı Çolakoğlu, Adagören, Kuluşağı, Şişman ve Yarımcahan Mahallelerini ziyaret etti.

"Birileri 'biz iktidara geleceğiz' diyor, hangi yüzle iktidara gelecekler merak ediyorum" ifadesini kullanan Şahin, "Siz iktidardayken soyulmadık banka kalmadı. Deprem paralarıyla maaşları yatırdınız. Faiz aldı başını gitti. Bu ülkede toplanan verginin yüzde 80'i faizlere gidiyordu. Büyüme eksilerdeydi, enflasyon çok yükseklerdeydi. Devlet Bahçeli 'yi dinliyorsunuz, bakıyorsunuz, ayrı telden çalıyor. Kemal Kılıçdaroğlu 'nu dinliyorsunuz, ayrı bir telden çalıyor. HDP ise bambaşka bir hava" açıklamalarında bulundu.

- Tüfenkci, mahalleleri ziyaret etti

AK Parti Malatya Milletvekili adayı Bülent Tüfenkci ise Bağtepe, Hacı Yusuflar, Karatepe, Çolaklı, Yenice ve Yeniköy Mahallelerini ziyaret etti.

Mahalle ziyaretlerinin ardından Niyazi Mısri Caddesi'nde kurulan pazarda esnaflarla bir araya gelen Tüfenkci, vatandaşların istikrar ve güvenden yana olduğunu belirterek, AK Parti'nin milletin büyük desteğiyle yoluna emin adımlarla devam edeceğini kaydetti.

Amaçlarının Türkiye'de istikrarın, huzurun, güvenin ve gelişmenin sürmesi olduğuna dikkat çeken Tüfenkci, "Bu anlamda 7 Haziran'da yapılacak olan genel seçim Türkiye için önemli bir dönüm noktası. AK Parti, bu dönüm noktasında sandıktan güçlü bir şekilde çıkarak Türkiye'nin hedeflerini gerçekleştirmeye devam edecek" ifadelerini kullandı.