Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Malatya İl Başkanı Kahtalı: "(Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Malatya'da yapacağı miting) Halkımız gerçekten özlemle Genel Başkanımız ile buluşmak istiyor. İnşallah büyük bir coşkuyla, büyük bir kalabalıkla bugüne kadar yapmış olduğumuz mitinglerin de daha iyisini, daha büyüğünü yapacağımıza inancım tam"

MALATYA (AA) - AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Malatya mitingiyle ilgili, "Halkımız gerçekten özlemle Genel Başkanımız ile buluşmak istiyor. İnşallah büyük bir coşkuyla, büyük bir kalabalıkla bugüne kadar yapmış olduğumuz mitinglerin de daha iyisini, daha büyüğünü yapacağımıza inancım tam" dedi.

Kahtalı, AK Parti İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, şu an itibariyle 6 milletvekili adayı ve teşkilatlarıyla seçim bölgesinin hemen hemen yüzde 90'ını gezdiklerini söyledi. Kahtalı, bu günden sonra da kalan kısmını tamamlamak için gayret göstereceklerini bildirdi.

Miting alanındaki çalışmalar da dahil bütün çalışmaları bu gün itibariyle tamamladıklarını anlatan Kahtalı, Malatya'da bu seçimde de vatandaşların desteğiyle yine birinci parti çıkacaklarını belirtti. Bugüne kadar aldıkları oyun da üzerinde oy almak istediklerini kaydeden Kahtalı, 6'da 6 hedeflerine ulaşmak için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini dile getirdi.

- Başbakan Davutoğlu, Malatya'ya gelecek

Kahtalı, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yarın Malatya'ya geleceğini ve düzenleyecekleri mitingde halka hitap edeceğini kaydetti. 

Kahtalı, şöyle konuştu:

"Büyük mitingimiz için bu gün yapmış olduğumuz saha çalışmalarında gördüğümüz, halkımız gerçekten özlemle Genel Başkanımız ile buluşmak istiyor. İnşallah büyük bir coşkuyla, büyük bir kalabalıkla bugüne kadar yapmış olduğumuz mitinglerin de daha iyisini, daha büyüğünü yapacağımıza inancım tam. Bütün Malatyalı kardeşlerimi de yarın miting alanına bekliyorum. Mitingimiz yarın saat 17.00'de Büyükşehir Belediyemizin yanındaki miting alanında. Orada Başbakanımız ile buluşacağız."

Bütün Malatyalıları mitinge davet eden Kahtalı, "Başbakanımızın Malatyamıza müjdeleri olacak. Bu yüzden bütün Malatyalı hemşehrilerimle orada, bu büyük anı yaşamayı umut ediyorum" dedi.

- Çiftçilere müjde verecek

Bir gazetecinin, "Üreticilerin, Başbakan'dan istekleri var. Yarın Başbakan üreticilere bir müjde verecek mi?" yönündeki sorusu üzerine Kahtalı, "Üreticilere bugüne kadar vermiş olduğumuz desteklerimiz bundan sonra devam edecek. Şu anda vermiş olduğumuz destekler içerisinde düzenli İyi Tarım Uygulaması kapsamında dönüm başı 50 lira  vardı. TARSİM ile ilgili sigorta kapsamında yapılan çalışmalarda da sigorta bedellerinin yüzde 60'ının üzerindeki kısmını yine devlet karşılıyor. Büyük desteklerimiz var ama bunlar yeterli mi? Değil tabii. Daha da iyisinin olması lazım. İnşallah Sayın Başbakanımız, bununla da ilgili bir şeyler söyleyecek" yanıtını verdi.

Toplantıya, AK Parti Malatya Milletvekili adayı Bayram Taşkın da katıldı.