Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık ve AK Parti Malatya milletvekili adayı Tüfenkci, seçim çalışmalarına devam ediyor

MALATYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve AK Parti Malatya milletvekili adayı Bülent Tüfenkci, 7 Haziran genel seçim çalışmaları kapsamında Malatya Ticaret Borsası'nı ziyaret etti.

AK Parti Malatya İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Çalık, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Malatya'daki mitinginde kayısıyla ilgili önemli müjdeler verdiğini belirtti.

Çalık, AK Parti'nin tarıma büyük destekler verdiğini aktararak, "2002 yılında tarıma 1,8 milyar lira  destek verilirken 2014 yılında 10 milyar lira destek verildi. 5,3 milyar lira mazot desteği, 5 milyar lira gübre desteği, 500 milyon lira da toprak analiz desteği verildi. Çiftçilerimize ve üreticilerimize vermiş olduğumuz destekler ortada. Mazota ilk kez AK Parti iktidarları döneminde çiftçimize destek verildi. Mazotu 1,5 liraya düşüreceğim diyen muhalefet partilerine sesleniyorum; mazot desteğinin ne olduğunu bilmeyen üreticilerimize, mazot desteğini AK Parti verdi" ifadelerini kullandı.

Malatya'da nisan ayında yaşanan don olayının kayısıyı olumsuz etkilediğini belirten Çalık, şunları kaydetti:

"Başbakanımız Malatya'ya geldiğinde bununla ilgili müjdeyi verdi. Başbakanımız, kayısı üreticilerinin zararlarının karşılanacağına dair cümleleri bütün Malatya'yı heyecanlandırmıştır. Çiftçimizin ne kadar zarar gördüğünün tespitinden sonra ödenecek rakamda çok net bir şekilde ortaya çıkacaktır. Başbakanımız ihracat rakamlarını yukarıya çıkaracak çok önemli bir destekten bahsetti. Üzüm ve incir de olduğu gibi kayısıya da ihracat desteği verilecek."

AK Parti Malatya milletvekili adayı Bülent Tüfenkci de AK Parti'nin gerek kayısı gerekse de diğer tarım ürünlerine kurulduğu günden bugüne büyük destekler verdiğini ifade etti.