Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Malatya milletvekili adayı Özhan, Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret etti

MALATYA (AA) - AK Parti Malatya milletvekili adayı Taha Özhan, Malatya Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret etti.

AK Parti  İl Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Özhan ziyarette, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Malatya mitingini değerlendirdi.

Özhan, Başbakanın çok güzel müjdelerle Malatya'ya geldiğini belirterek, "Özellikle kayısıda yaşanan don olayının ardından oluşan zayiatın giderilmesi anlamında yeniden toparlanmaya yol açacak destekler verilecek. Kayısıda sadece dondan dolayı görülen zararlarla sınırlı kalınmayacak. İhracatçımıza da ciddi anlamda destek sözü verildi. Bu noktada en sevindirici husus ise desteğin Ege bölgesindeki ihracatçıların ardından Malatya'da da hayata geçiriliyor olmasıdır" ifadelerini kullandı.

Malatya için en önemli gelişmelerden birinin de ikinci bir üniversite olduğunu dile getiren Özhan, şunları kaydetti:

"İkinci bir üniversite demek şehrin sınıf atlaması, şehirdeki insan sermayesinin birkaç basamak yukarı çıkması, şehrin ekonomisine katkı, şehrin sosyo kültürel yapısının çok daha sofistike ve derinlikli hale gelmesi demek. Bu müjdelerden dolayı sevinçli ve mutluyuz.  Hem kayısımızla hem sağlık sektörümüzle hem de eğitim yapımızla Malatya birkaç basamak birden yukarılara doğru tırmanır."