Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık, esnaf ziyaretinde bulundu.

MALATYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, 7 Haziran genel seçim çalışmaları kapsamında esnaf ziyaretinde bulundu.

AK Parti Malatya İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Çalık, 7 Haziran'da yapılacak genel seçim çalışmaları kapsamında Malatya İli Süt Üreticileri Birliği ile İnönü Caddesi, Sıtmapınarı ve Akpınar'daki esnafları ziyaret etti.

Çalık, AK Parti iktidarları döneminde tarıma verilen desteklemelerde ilklerin yaşandığını belirterek, "Bizim için dua edin. Hedefimiz 6'da 6" ifadesini kullandı.

Bir vatandaş, Öznur Çalık'ı durdurarak, AK Parti sayesinde ev aldığını ifade etti ve "Onlar konuşur, AK Parti yapar" diyerek destek verdi. 

Çalık, Akpınar'da baba dostlarıyla bir araya geldi. Babasından dolayı Akpınar ve Cezmi Kartay esnaflarını çok iyi tanıdığını ifade etti.

Çalık, Malatya İli Süt Üreticileri Birliğini ziyaretinde "Tarımda 2002 yılında sadece 1,8 milyar lira  destek varken şuan vermiş olduğumuz destek 10 milyar lira. Daha önce tarıma verilen destek 4 kalemden oluşuyordu. Şimdi tarımda 52 kaleme destek veriyoruz. Her alana ayrı ayrı desteklerimiz var. Bunlar sadece ilk kez AK Parti iktidarları döneminde olmuştur. AK Parti iktidarları döneminde yaşatılan bir ilk de üretici birliklerinin kurulmasıdır" açıklamasında bulundu.