Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Malatya milletvekili adayı Özhan seçim çalışmarını sürdürüyor

MALATYA (AA) - AK Parti Malatya Milletvekili adayı Taha Özhan, 7 Haziran genel seçim çalışmaları kapsamında Şire Pazarı esnafıyla bir araya geldi.

AK Parti Malatya İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Özhan,  Batı medyasının ve yabancı yayın organlarının HDP'nin barajı geçmesini  Türkiye demokrasisinin kurtuluş reçetesi olarak gösterdiğini belirterek, "Batı medyasının Türkiye yorumlamasının orijinal bir tarafı bulunmuyor. Oldukça derin bir kısır döngünün içerisinden Türkiye konumlaması yapıyorlar" ifadelerini kullandı.

Özhan, 7 Haziran seçimlerine sayılı günler kala Batı medyasında da ardı ardına seçimlere yönelik analizler ve yazılar yayımlandığını belirterek, şunları kaydetti:

"Özellikle New York Times, Financial Times veya Economist gibi yayın organlarının son birkaç yılda dile getirdiği iddiaları alt alta sıralayıp karnelerini çıkarmak manzarayı görmek için yeterlidir. Bu iddiaların ezici çoğunluğunun boşa çıktığını görmek şaşırtıcı olmayacaktır. Kaldı ki uzunca bir zamandır oluşan yeni sarmalda, aynı anda 'yerli muhbir' tadında üretilen manipülasyonlarla, yabancı başkentlerden üretilen gündemler birbirine boca olmuş durumda. Kimin kimden tercüme yaptığını ayırt etmek imkansız bir misyona dönüştü."