Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık, seçim çalışmalarına devam ediyor

MALATYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, 7 Haziran genel seçim çalışmalarını sürdürüyor.

AK Parti Malatya İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre,  İstanbul Halk Otobüsleri Derneği üyeleriyle bir araya gelen Çalık, Söğütlü Cami altındaki esnafı, Avni Kiğılı Kız İmam Hatip Lisesi ve Otistik Engelliler Okulu'nu ziyaret etti

Kent Konseyi Kadın Meclisi üyelerinin pikniğine katılan Çalık, Malatya İnönü Üniversitesi'nde eğitim gören yabancı uyruklu öğrencilerle de bir araya geldikten sonra Akçadağ'ın Develi ve Bağköy Mahallesi'ni ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti.

Ziyaretlerde Çalık, dünyanın çok önemli bir süreçten geçtiğini belirterek, "Ortadoğu çok ciddi manada sıkıntılar yaşadı. Bu sıkıntılar, 'Arap Baharı' diye başladı. Tunus'ta başlayan sıkıntılar maalesef cehenneme döndü. Avrupa'nın, Amerika'nın 'Arap Baharı' getireceğim diyerek Ortadoğu'da yaşatmış olduğu maalesef zulümler kan ve gözyaşına döndü. Bugün Suriye'de ve birçok bölgede kan ve gözyaşı var" dedi. 

Bu ülkenin en büyük milliyetçi partisinin AK Parti olduğunu kaydeden Çalık, "AK Parti 81 ilin 81'inde de var. AK Parti, MHP 'nin gidemediği her yerde var. Hakkari'de, Şırnak'ta, Bingöl'de, İzmir'de, Manisa'da, Trabzon'da, Sinop'ta, Hatay'da, her yerde var. MHP nerede var? Sadece bir bölgede var. Biz tüm Türkiye 'nin partisiyiz" ifadelerini kullandı.