Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Malatya milletvekilleri, MTSO Başkanı Erkoç'u ziyaret etti

MALATYA (AA) - AK Parti Malatya milletvekilleri, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç'u ziyaret etti.

AK Parti Malatya milletvekilleri Öznur Çalık, Mustafa Şahin, Nurettin Yaşar ve Bülent Tüfenkci, 6. sıra Milletvekili adayı Ufuk Önalan ve AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı'nın hazır bulunduğu ziyaret, MTSO Salonu'nda gerçekleşti.

Burada bir konuşma yapan Nurettin Yaşar, ülkenin kritik bir dönemden geçtiğini belirterek, 1 Kasım seçimlerinin bu anlamda çok önemli olduğunu söyledi.

Yaşar, 7 Haziran seçimlerinden alınması gereken mesajları aldıklarını dile getirerek, "Yeni bir ivmeyle, ilk günkü aşkla, ya bismillah, diyerek başlıyoruz" dedi.

Ülkeyi geçmişe götürmek isteyen güçlerin terör örgütü  PKK 'yı desteklediğini kaydeden Yaşar, şöyle konuştu:

" Türkiye 'nin eskisi gibi olmasını isteyenler koç başı olarak terör örgütü PKK'yı kullanıyor. Keşke bizim yerli ve milli bir muhalefetimiz olsaydı. İdeolojisi ne olursa olsun ortak kaygımız, memleket kaygımız olsaydı da bu ülke için farklı öneriler getirseydik. Ortak paydamız memleketin kalkınması, bağımsızlığı, gelişmesi ve halkın refahı olsaydı. Türkiye'nin en büyük şanssızlığı donanımlı, ciddi, yerli ve milli muhalefetinin olmaması. Biz burada sanki yerli, işbirlikçi bir muhalefetle karşı karşıyayız. Hiçbir şey yapmayan, elini taşın altına koymayan, ülkenin gelişmesiyle ilgili kaygısı olmayan bir muhalefetle karşılaştık ama şuan derdimiz memleketin kalkınması. Bu süreçte sorumluluğumuz büyük. Diğer partileri gördükçe sorumluluğumuzun daha da büyük olduğunu anlıyoruz."

Erkoç da seçimlerin Türkiye için hayırlı olmasını diledi.

Türkiye'nin sıkıntılı bir süreçten geçtiğini belirten Erkoç, "Daha çok birlik, beraberlik ve kardeşliğe ihtiyaç duyduğumuz günlerden geçiyoruz. Onun için sevgiyi öne çıkarak, gönüllerimizi birbirimize açma zamanı. İnşallah bu sıkıntılı günler geride kalır. Ülkemiz tekrar geçmişte olduğu gibi yüzde 7-8'lik büyümeleri gerçekleştirerek hedefine ulaşır" diye konuştu.

Kahtalı da girdikleri tüm seçimlerden başarıyla çıktıklarını belirterek, 1 Kasım seçimlerinde tek başına iktidar olmak istediklerini kaydetti.

Ziyaret sırasında MTSO Meclisi Başkanı Sami Payza da hazır bulundu.