Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ve 6. sıra adayı Önalan, seçim çalışmalarına devam ediyor

MALATYA (AA) -   AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ve 6. sıra Milletvekili adayı Ufuk Önalan, seçim çalışmalarını sürdürdü.

AK Parti İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Tüfenkci ve Önalan, Cezmi Kartay Caddesi ve Akpınar Meydanı'nda esnafları ziyaret etti.

Esnaflarla sohbet eden ve sorun ve isteklerini dinleyen Tüfenkci ve Önalan, 1 Kasım'da yapılacak seçim için destek ve dua istedi.

Burada konuşan Tüfenkci, AK Parti'nin her zaman esnafın yanında olduğunu belirtti.

AK Parti'nin seçim beyannamesinde emeklilerden gençlere ve kadınlara, asgari ücretlilerden taşeron işçilere, esnaftan çiftçiye kadar her kesim için müjdeler bulunduğunu kaydeden Tüfenkci, "Esnafa düşük faizli kredi uygulamasını sürdüreceğiz ve 30 bin liraya kadar faizsiz kredi desteği vereceğiz. Yine basit usulde vergilendirilen esnafın yıllık 8 bin liraya kadar kazançlarından hesaplanan vergisi alınmayacak. Her zaman söylediğim gibi AK Parti, yine esnafının yanında yer almaya devam ediyor. Gelin destek verin, ilk günkü aşkla, ülkeyi daha ileriye hep birlikte taşıyalım" ifadelerini kullandı.

Tüfenkci ve Önalan, daha sonra Hukukçular Derneği ve Bingöllüler Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini ziyaret etti.

Tüfenkci, buradaki konuşmalarında da 1 Kasım'ın Türkiye için önemli olduğunu belirtti.

Çözüm sürecine değinen Tüfenkci, şunları kaydetti:

"Polisimizi ve askerimizi şehit ederek, bu süreci baltalayanların kim olduğunu da geçen süreç içerisinde milletimiz çok iyi görmektedir. Biz asla ve asla kardeşliğimizden ödün vermeyeceğiz. Birlik ve beraberliğimizden ödün vermeyeceğiz. Çözüm irademizden asla ve asla vazgeçmeyeceğiz. Terör örgütüne de pabuç bırakmamamız lazım. Toplumsal huzuru ve barışı sağlamak yine 1 Kasım'da milletimizin vereceği destekle AK Parti'ye düşecektir."

Önalan da Bingöllü olduğunu belirterek, "Sağolsunlar hemşehrilerimiz her zamanki gibi bizi bağırlarına bastı" açıklamasında bulundu.

Önalan, AK Parti'nin seçim beyannamesine dikkat çekerek, şöyle devam etti:

"Bir genç işe ilk başladığında işbaşı eğitim programı çerçevesinde çalışırken bir yıl boyunca maaşını devletten alacak. İşverene maliyeti sıfır olacak. İşveren, o gencimizi beğenirse artık kendisi istihdam edecek. Yeni kuran gençlerimize 3 yıl boyunca gelir vergisi muafiyeti sağlayacağız. Kendi işini kurmak veya geliştirmek isteyen gençlerimize 100 bin liraya kadar faizsiz kredi vereceğiz. Bizim sevdamız bu ülke. Bu ülkenin evlatları. Sizler için yılmadan, gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz."

Bingöllüler Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Nusret Butakın da memleketin, ülkenin, insanların geleceği ve refahı, birlik ve beraberlik içerisinde, kardeşçe yaşayabilmek için gerekeni yapacaklarını kaydetti.