Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Malatya Milletvekili Tüfenkci ve 6. sıra Milletvekili adayı Önalan, Akçadağ'da vatandaşlarla bir araya geldi

MALATYA (AA) - AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ve 6. sıra Milletvekili adayı Ufuk Önalan, Akçadağ ilçesinde vatandaşlarla bir araya geldi.

AK Parti İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Tüfenkci, Akçadağ'daki seçim çalışmasında yaptığı konuşmada, genç çiftçilerin destekleneceğini belirtti. Tüfenkci, yemde ve gübrede Katma Değer Vergisi'nin kaldırılacağını aktardı.

Tüfenkci, 1 Kasım'da milletin önemli bir tercih yapacağına dikkat çekerek, "7 Haziran'da bir tablo ortaya çıktı ve bu tabloda maalesef bir hükümet çıkaramadık. Bundan, bu belirsizlikten toplumun bütün kesimleri zarar gördü. Hükümet olmak istemeyen, koalisyonda bulunmak istemeyen, kabul edilmesi güç şartlar ileri sürerek adeta koalisyondan kaçan, elini taşın altına koymaktan kaçan muhalefet partilerini bu millet gördü. Netice itibariyle 7 Haziran'dan sonra 1 Kasım'da yeniden milletin hakemliğine başvurma zarureti doğdu. İnşallah milletin iradesi istikrardan yana olur. İnşallah istikrardan yana olur ki insanlarımız yeniden işine ve aşına baksın, güvenli bir şekilde geleceğini planlayabilsin" ifadelerini kullandı.

Ufuk Önalan da milletin 1 Kasım'da ülkenin birliği ve beraberliği noktasında seçim yapması gerektiğini kaydetti.