Genel Seçime doğru

Genel Seçime doğru
Genel Seçime doğru
MALATYA (AA) - AK Parti Malatya Milletvekilleri ve milletvekili adayları 1 Kasım genel seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerine devam ediyor.  Ak...

MALATYA (AA) - AK  Parti Malatya Milletvekilleri ve milletvekili adayları 1 Kasım genel seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerine devam ediyor.

  Ak Parti Malatya İl Başkanlığının yapılan yazılı açıklamasına göre, AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) üyesi Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Zafer Mahallesi, Kanalboyu Caddesi ve Hacı Abdi Mahallesi'nde ev ziyaretlerinde bulunarak kadınlarla bir araya geldi.

Malatya'nın AK Parti'ye büyük bir destek verdiğini, Malatya'da 10 kişiden 7'sinin oyunu aldıklarını belirten Çalık, 7 Haziran'da, AK Parti iktidarı düştü diye nelerin yapıldığı ve istikrar bozuldu diye uluslararası güçlerin  Türkiye üzerinde oynadığı oyunları halkın gördüğünü kaydetti.

Çalık, terör olaylarına değinerek "Analar ağlamasın dedik, onlar iyice anaları ağlattılar. Biz anaların hiçbirisinin ağlamasını istemiyoruz. O yüzden de kardeşliğin, sevginin, barışın, hoşgörünün galip geldiği bir Türkiye olsun istiyoruz. Bu işi en iyi AK Parti yapar. AK Parti'den daha iyi kim yapar? Yine AK Parti yapar" ifadelerini kullandı. 

13 yıllık AK Parti iktidarları döneminde önemli işlerin yapıldığını anımsatan Çalık, "AK Parti, çok genç bir parti. Siz gençlerle en önemli ortak özelliğimiz o. AK Parti, Türkiye'nin en genç ve en dinamik partisi. Bir yaşında iktidar olmuş bir parti. Bu her partiye nasip olmayan bir şey. Dolayısıyla kendisi gibi genç olan gençlerle de çok yakın temas kurdu" şeklinde konuştu.

AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkçi de Battalgazi ilçesinde esnaf ziyaretlerinde bulunarak 1 Kasım seçimleri için destek istedi.

Tüfenkçi daha sonra Cerrahiler Kanaat Önderleri'ni, Tecde Kalkınma Kooperatif  Derneklerini ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu'nu ziyaret etti. 

Tüfenkçi, 1 Kasım'ın Türkiye'nin yönünü ve gidişatını belirleme noktasında önemli bir seçim olduğunu belirterek, "Sizin vereceğiniz oy Türkiye'nin geleceğini belirleyecek. Türkiye'nin yönünün ne tarafa bakacağını, eski Türkiye mi olacak yoksa yeni Türkiye'ye mi oy vereceğiz? Bunu hep beraber 1 Kasım'da göreceğiz" ifadelerini kullandı. 

Yeşiltepe Galericiler Sitesi esnaflarını, Din Görevlileri ve İmam Hatipliler Derneklerini ziyaret eden AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin de istikrarın olmadığı yerde ticari ve ekonomik istikrarın olmayacağını belirtti.

Seçim ziyaretlerini birlikte sürdüren AK Parti Malatya Milletvekili Nurettin Yaşar ile AK Parti Malatya Milletvekili adayı Ufuk Önalan ise Turgut Temelli Caddesi, Halep Caddesi ve Yeni Cami çevresi esnafları ile Eğitim-Bir-Sen 2 Nolu Şubesini ve Malatya İmam Hatipliler Derneğini ziyaret etti. 

Yaşar, Türkiye'nin geleceği için milletin bir kez daha sandık başına gideceğini belirterek, şunları kaydetti:

"7 Haziran'da ortaya çıkan tablodan AK Parti olarak kendi üzerimize düşen payları, dersleri çıkardığımıza inanıyorum. Bu bilinçle 1 Kasım'a gidiyoruz. İnşallah milletimizin desteğiyle yeniden tek başına iktidara geleceğiz."