Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili Çalık: "1 Kasım'da 'hayır' kampanyası yürütenlerden hesap sorulacak. 'Haydi Bismillah'a yasak koyanlardan hesap sorulacak. Bu hesabı milletimiz soracak"

MALATYA (AA) -  AK Parti MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, "1 Kasım'da 'hayır' kampanyası yürütenlerden hesap sorulacak. 'Haydi Bismillah'a yasak koyanlardan hesap sorulacak. Bu hesabı milletimiz soracak" dedi.

AK Parti Malatya İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Çalık, AK Parti Malatya Gençlik Kolları tarafından Orduzu Aslantepe Mahallesi'nde düzenlenen ev toplantısına katıldı.

2004 yılında darbe planları yapan insanların "AK Parti'yi nasıl baş aşağı ederiz?" diye mücadele verdiklerini belirten Çalık, "2007'de 'Başörtülü bir Cumhurbaşkanı eşi olamaz' deyip, Abdullah Gül'e 'Cumhurbaşkanı olamazsın' dediler. Bugün Allah'a hamd olsun Cumhurbaşkanı, Başbakan, Meclis Başkanının eşlerinin başörtülü olduğu dönemleri yaşadık. Açığıyla kapalısıyla hep birlikte herkesin istediği şekilde yaşayacağı bir ülke tasavvur ediyoruz" ifadelerini kullandı.

MHP 'nin kurucu lideri Alparslan Türkeş'in meclisin kilitlendiği, milletin dara düştüğü anlarda anahtar rolü oynadığını kaydeden Çalık, şöyle devam etti:

" Milliyetçi Hareket Partisi 'nin kurucusu olan Alparslan Türkeş'in şu an kemiklerinin sızladığını bütün milliyetçi kardeşlerimin bilmesi gerekir. Ben, Alparslan Türkeş'i hatırlarım ve hatırladığım en önemli özelliği meclis ne zaman kilitlense, millet ne zaman dara düşse anahtar rolü oynardı. Anında koalisyonlar kurulur ve devlet zora koşulmazdı. Millet zora koşulmazdı, mağdur edilmezdi. Parti menfaati, bireysel menfaat değil, toplumun menfaati ön plandaydı. 'Hayırcı' kampanyayı yürüten Bahçeli, Alparslan Türkeş'in evladını ihanetle suçluyor. Esas ihaneti yapan Bahçeli'nin kendisidir. Milliyetçi Hareket Partili kardeşlerim ben biliyorum ki değerlerimiz, sevdamız, milletimiz, ülkümüz ortak. Vatan, bayrak, toprak vazgeçilmezimiz. Ama milletin dara düştüğü anda koalisyon kurmayarak, hükümeti HDP'li bakanlara mahkum ettirmek isteyen zihniyetin oyununu yine aslan bir MHP'li, MHP'nin kurucu liderinin oğlu Alparslan Türkeş'in oğlu Tuğrul Türkeş bozdu. Dolayısıyla 1 Kasım'da 'hayır' kampanyası yürütenlerden hesap sorulacak. 'Haydi Bismillah'a yasak koyanlardan hesap sorulacak. Bu hesabı milletimiz soracak."

Çalık, silahlar bırakılmadığı sürece operasyonların devam edeceğini kaydederek, "Silahlar gömülmediği, üzerine beton dökülmediği sürece bu operasyonlar devam edecek. 1 Kasım'da kardeş kanını emenlere milletimiz izin vermeyecek. Benim gençlerim izin vermeyecek.  CHP zihniyetine, Bahçeli'nin zihniyetine, eş başkanların zihniyetine gençlerimiz izin vermeyecek" değerlendirmesinde bulundu.