Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Malatya Milletvekilleri Şahin, Yaşar ve Tüfenkci ile ile 6. sıra Milletvekili adayı Önalan, seçim çalışmalarını sürdürdü

MALATYA (AA) -  AK Parti Malatya Milletvekilleri Mustafa Şahin, Nurettin Yaşar ve Bülent Tüfenkci ile 6. sıra Milletvekili adayı Ufuk Önalan, seçim çalışmalarını sürdürdü.

AK Parti İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Tüfenkci, beraberinde Ufuk Önalan ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ile Doğanşehir ilçesine gitti.

Tüfenkci, milletin iradesine her zaman saygı duyduklarını belirterek, birliğe, beraberliğe ve kardeşliğe göz dikenlerden seçimlerde hesap sorulacağını kaydetti.

Seçim beyannameleri hakkında bilgi veren Tüfenkci, "Yeni kuran gençlerimize 3 yıl boyunca gelir vergisi muafiyeti sağlayacağız. İlk kez iş bulan her gencimizin maaşının bir yıl boyunca devlet tarafından karşılanmasını sağlayacağız. Kendi işini kurmak isteyen gençlerimize proje karşılığı 50 bin liraya kadar karşılıksız nakdi destek vereceğiz. Kendi işini kurmak veya geliştirmek isteyen gençlerimize 100 bin liraya kadar faizsiz kredi vereceğiz" ifadelerini kullandı.

Önalan da milletin 7 Haziran'da verdiği mesajı en iyi anlayan parti olduklarını belirterek, destek istedi.

Mustafa Şahin, Kırmızı Et Üreticileri Birliği, Niyazi Mısri Vakfı ve Milli Türk Talebe Birliğini ziyaret etti. Şahin, 7 Haziran seçimlerinde kendilerine sitem eden vatandaşların şu anda dua ettiklerini belirterek, milletin yeniden istikrar ve tek başına iktidar istediğini kaydetti.

Gübre ve yemde KDV'yi kaldıracaklarını belirten Şahin, bunun gıdaya indirim olarak yansıyacağına işaret ederek, "Böylece hem vatandaş, hem de üretici kazanacak" ifadesini kullandı.

Nurettin Yaşar da ENERJİ-SEN ve ULAŞIM MEMUR-SEN Malatya Şubelerini ziyaret etti. Yaşar, 1 Kasım'da yapılacak seçimin Türkiye için büyük önem taşıdığına dikkat çekti. Yaşar, milletin tercihinin Türkiye'nin geleceğini belirleyeceğini kaydetti.