Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, MESOB Başkanı Keskin ile görüştü

MALATYA (AA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin'i ziyaret etti.

MESOB'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Keskin, ziyarette Ağbaba'ya Malatya'da kanser vakalarının sıklıkla görülmeye başladığını, bu nedenle İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Fakültesi bünyesinde Onkoloji Hastanesi kurulmasını istediklerini belirtti. 

Kentte ikinci bir üniversitenin kurulması gerektiğini vurgulayan Keskin, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları 5. Bölge Müdürlüğünün tarihi gar dışındaki tüm birimlerinin Vagon Onarım Fabrikasına taşınmasını, Sümerbank ve Tekel gibi fabrikalarının elden çıkarılmasının önüne geçilmesini talep etti. 

Ağbaba da esnaf camiasının kendileri için önemli olduğunu kaydetti.

Esnafın, Türkiye'nin ayakta kalmasını sağlayan önemli bir sektörü temsil ettiğini aktaran Ağbaba, "İktidara gelmeden CHP'nin vaatleri gerçekleşecek. Bu konuştuklarımız koalisyon görüşmelerinde de ifade edildi. Bunu da belirtmek istiyorum. Asgari ücretin bin 500 lira yapılması, emeklinin 2 maaş ikramiye alması direk esnafı ilgilendiriyor. Türkiye'de özellikle kıt kanaat geçinmeye çalışan kesimi ilgilendiriyor. Başbakan emekliye 300 lira ikramiye vereceğini söylüyor. Bu da güzel bir gelişme. Umarız CHP'nin söylediği şeyler gerçekleşir." 

Ziyaret eşlik eden CHP milletvekili adayı Erdem Aslanoğlu da birlik ve beraberliğin önemini belirtti.