Hac kayıtları

Hac kayıtları
Hac kayıtları
- Malatya Müftüsü Çimen, hac kuralarının yarın çekileceğini bildirdi

MALATYA (AA) - Malatya Müftüsü Ümit Çimen, hac kuralarının yarın çekileceğini ve hacı adaylarının kayıt sıralarını yarın Diyanet İşleri Başkanlığının internet sitesinden öğrenebileceklerini bildirdi. 

Çimen, yaptığı yazılı açıklamada, 2015 yılı hac kurasının yarın saat 11.00'de bilgisayar ortamında çekileceğini belirtti. Kesin kayıt hakkı elde eden hacı adaylarının kayıt sıralarını müftülüklerden ve Diyanet İşleri Başkanlığının internet sitesinden öğrenebileceğini aktaran Çimen, hac kesin kayıtlarının da 16-27 Mart arasında Diyanet İşleri Başkanlığı ile yetkili acentalarca yapılacağını kaydetti. 

Kesin kayıt hakkı kazanan hacı adaylarına "Diyanet İşleri Başkanlığına veya acentaya kesin kayıt yaptırabilir belgesi"nin il müftülüklerince verileceğini belirten Çimen, belgenin hacı adayına veya birinci derece yakınlarına verilebileceğini vurguladı. 

Hac kesin kayıt için istenen belgelerle hac konaklama türlerine ilişkin kriterler hakkında da bilgi veren Çimen, hacı adaylarının gerekli bilgileri il ve ilçe müftülüklerindeki hac ve umre bürolarından alabileceklerini belirtti.