Hakkari'deki terör saldırısı

Hakkari'deki terör saldırısı
Hakkari'deki terör saldırısı
- Malatya'da düzenlenmesi planlanan Hünerli Eller Buluşması Sergisi ve açık hava sinema gösterimlerinin iptal edildiği belirtildi

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesince tertiplenecek Hünerli Eller Buluşması Sergisi ve açık hava sinema gösterimlerinin Hakkari'deki terör saldırısı nedeniyle iptal edildiği bildirildi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığına bağlı Kadın Kültür ve Spor Merkezi'nde açılması planlanan sergide Kadın Kültür ve Spor Merkezi kursiyerlerinin el emeği göz nuru ürünleri yer alacaktı. Sergi, Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesindeki menfur terör saldırısı dolayısıyla iptal edildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, yaşanan terör saldırıları dolayısıyla büyük üzüntü içinde olduklarını belirterek, "Terör saldırılarını kınıyoruz. Saldırılarda şehit olan askerlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağolsun. Saldırılar dolayısıyla bizler de çeşitli programlarımızı iptal ettik. Kadın Kültür ve Spor Merkezimizdeki serginin yanı sıra düzenlemeyi planladığımız açık hava sinema gösterimlerini de programlarımızdan kaldırdık" ifadelerini kullandı.