Hakkari'deki terör saldırısı

Hakkari'deki terör saldırısı
Hakkari'deki terör saldırısı
- MTSO Başkanı Erkoç: "Bu insanlık dışı, hain ve alçak saldırıyı nefretle kınıyor ve lanetliyoruz"

MALATYA (AA) - Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, Hakkari'deki terör saldırısını kınadı.

Erkoç, mesajında, bölücü terör örgütünün Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca kırsalındaki hain saldırısında şehit düşen güvenlik güçlerinin acısının milletin yüreğini dağladığını belirterek, "Ülkemizin birlik, beraberlik ve kardeşliğine kasteden bu tür saldırılar hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır. Ülkemizin huzur, güvenlik ve istikrarını bozmayı amaçlayan bu saldırılar karşısında geçmişte olduğu gibi bugün de hep birlikte teröre karşı tek vücut ve tek ses olarak dimdik duracağız. Bu ülkenin birlik, beraberlik duyguları hiçbir zaman çözülemeyecek kadar kökleşmiştir. Bunu çözmeye uğraşan terörün planlayıcılarını, destekleyicilerini ve eylemcilerinin peşini, alınlarındaki kara leke ve masum canların ahı sonsuza dek bırakmayacak. Bu insanlık dışı, hain ve alçak saldırıyı nefretle kınıyor ve lanetliyoruz" ifadelerini kullandı.

Hiçbir kalleş saldırının ve hain pusunun Türk milletini beraber yaşama kararlığından, bölünmez bütünlüğünden döndüremeyeceğini kaydeden Erkoç, "Milletimiz, bölücülere karşı kahramanca görev yapan bu vatan evlatlarını minnetle, şükranla anacak ve asla unutmayacak. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralanan askerlerimize acil şifalar, ailelerine ve aziz milletimize başsağlığı diliyorum" açıklamasında bulundu.