Hakkari'deki terör saldırısı

Hakkari'deki terör saldırısı
Hakkari'deki terör saldırısı
- Saadet Partisi Malatya İl Başkanı Asiltürk: "Ülkemiz içinde nefret tohumları ekerek kardeş kavgası çıkarmak isteyenlere karşı verilecek en güzel cevap, inancımız doğrultusunda kardeşliğimizi daha da pekiştirmek olacak"

MALATYA (AA) - Saadet Partisi Malatya İl Başkanı Mehmet Asiltürk, Hakkari Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesindeki terör saldırısını kınadı.

Aslitürk, mesajında, Türkiye 'nin üzerinde çok kirli ve kanlı bir oyun oynandığını belirterek, "Bu tehlikeli oyunun hedefi, bin yıl birlikte kardeş olarak yaşayan insanları birbirine düşman ederek büyük İsrail projesini uygulamaya geçirmektir. Biz inanıyoruz ki aziz milletimiz sahip olduğu tarihi tecrübe, basiret ve ferasetle her zaman olduğu gibi bu karanlık oyunu da yine boşa çıkaracak. Şu bilinmelidir ki  güvenlik güçlerimizin azmi, cesareti ve milletimizin kararlılığı karşısında hiçbir zaman karanlık emellerine ulaşamayacaklar" ifadelerini kullandı.

Asiltürk, millet olarak terör belasına karşı her zamankinden daha dikkatli olmak gerektiğine değinerek, şunları kaydetti:

"Ülkemiz içinde nefret tohumları ekerek kardeş kavgası çıkarmak isteyenlere karşı verilecek en güzel cevap, inancımız doğrultusunda kardeşliğimizi daha da pekiştirmek olacak. Terör milli bir mesele. Bu bakımdan en başta siyasiler olmak üzere herkes bu hassas süreçte üslup ve yaklaşımına her zamankinden daha fazla özen göstermeli. Bu hassas dönem kısır siyasi çekişmelerin malzemesi haline getirilmemeli. Bu temenniyle bir kez daha tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, milletimize ve Türk Silahlı Kuvvetlerimize başsağlığı diliyoruz. Cenabı Allah, bu aziz milleti her türlü musibet ve felaketten korusun."