"Hayat Boyu Öğrenme Toplantısı" düzenlendi

"Hayat Boyu Öğrenme Toplantısı" düzenlendi
"Hayat Boyu Öğrenme Toplantısı" düzenlendi
MALATYA (AA) -  Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyon Toplantısı"...

MALATYA (AA) -  Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyon Toplantısı" düzenlendi.

Malatya Valisi Süleyman Kamçı başkanlığında Öğretmenevi'nde gerçekleştirilen toplantının açılışında konuşan Vali Kamçı, hayat boyu öğrenmenin sadece okulla sınırlı kalmayan, evde, işte, sosyal hayatın bütün alanlarında devam eden bir süreç olduğunu belirtti.

Kişinin yaşı, eğitim seviyesi ya da sosyal statüsünün eğitim alması için engel teşkil etmediğini dile getiren Kamçı, "Hayat boyu öğrenmeyi bir hayat biçimi olarak nitelemek yanlış olmayacak. Çünkü geçmişten günümüze ulaşan kadim mesleklere ilaveten, gelişen dünyaya paralel olarak yeni meslek çeşitleri çalışma alanları ortaya çıkmış durumdadır. Dünyaya ayak uydurmak isteyenlerin bu gelişimlere duyarsız kalması mümkün değildir" diye konuştu.

Ddevletin örgün eğitim kadar yaygın eğitime de önem vermesinin sevindirici olduğunu vurgulayan Kamçı, "Burada bizim üzerimize düşen Malatya'mızın kendi ölçeği içerisinde hangi mesleklere ihtiyaç olduğunu hassasiyetle tespit ederek, proje çalışmaları başlatmaktır. O nedenle komisyonumuzun çalışmaları önem arz etmektedir" dedi.

Kamçı'nın konuşmasının ardından Malatya il Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, sunum eşliğinde sürdürülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.


  ETİKETLER:

  Malatya

  ,

  hayat

  ,

  Proje

  ,

  eğitim

  ,

  ,

  sosyal

  ,

  paralel