Hayırsever işadamı Erdoğan'dan Atatürk Ortaokulu'na bilgisayar desteği

Hayırsever işadamı Erdoğan'dan Atatürk Ortaokulu'na bilgisayar desteği
Hayırsever işadamı Erdoğan'dan Atatürk Ortaokulu'na bilgisayar desteği
MALATYA (AA) - Hayırsever işadamı Reşat Erdoğan, 1980 darbesi döneminde gözaltındayken yaşamını yitiren öğretmen Aydın Demirkol anısına Atatürk...

MALATYA (AA) - Hayırsever işadamı Reşat Erdoğan, 1980 darbesi döneminde gözaltındayken yaşamını yitiren öğretmen Aydın Demirkol anısına Atatürk Ortaokulu'nda iki sınıfın tefrişatını yaptırdı. 

Sınıfların açılışı dolayısıyla Atatürk Ortaokulu'nda tören düzenlendi. İşadamı Reşat Erdoğan, "Aydın Demirkol Bilişim Sınıfı" ismi verilen ve 42 bilgisayar bağışladığı sınıfların açılışında yaptığı konuşmada, Aydın Demirkol'un örnek bir öğretmen, aydın ve candan memleket sevdalısı bir insan olduğunu söyledi.

Aydın Demirkol'un yetiştirdiği öğrencilerin kendisini hayırla yad ettiğini ve onun aydınlık yolunda yürümeye devam ettiğini belirten Erdoğan, " Bugün burada değerli abimin kendisi gibi aydın olan ismini böyle güzel bir eğitim  kurumunda yaşatmaktan dolayı buruk bir mutluluk içerisindeyiz. Aydın ağabeyimi bir kez daha minnet, şükran ve rahmetle anıyorum" ifadesini kullandı. 

Atatürk Ortaokulunun yöneticileri ve okul aile birliğinin girişimleriyle okula bilişim teknolojileri sınıfları kurmaya karar verdiklerini anlatan Erdoğan, sınıfların öğrencilere hayırlı olmasını diledi. 

Erdoğan'ın konuşmasının ardından iki öğrenciyle kurdele keserek sınıfların açılışını yaptı. 

Programa, Battalgazi Kaymakamı Vedat Yılmaz da katıldı.