Hulusi Efendi'nin hayatı kaleme alındı

Hulusi Efendi'nin hayatı kaleme alındı
Hulusi Efendi'nin hayatı kaleme alındı
MALATYA (AA) - Hulusi Efendi Vakfı Kurucusu, Mutasavvıf ve Divan şairi Darendeli Hulusi Efendi'nin hayatı biyografik roman tarzında...

MALATYA (AA) - Hulusi Efendi Vakfı Kurucusu, Mutasavvıf ve Divan şairi Darendeli Hulusi Efendi'nin hayatı biyografik roman tarzında kitaplaştırıldı.

Yazar İlhan Akın, eski Düzce Valisi Adnan Yılmaz'ın tavsiyesi üzerine "Vadiden Doğan Güneş Osman Hulusi Ateş" kitabını kaleme aldı.

Önümüzdeki ay piyasaya sürelecek kitapta Hulusi Efendi'nin ailesi, çocukluğu ve hizmetleriyle mektupları, hutbeleri ve şiirleri de yer alıyor.  

Eski Vali Adnan Yılmaz, kitabın takdim yazısında "Tarihe mal olmuş bu kıymetli şahsiyetlerden biri olan Hulusi Efendi, yüreğinde taşıdığı kocaman sevgisi, hücrelerinde hissettiği hizmet şevkiyle 76 yıllık hayatı boyunca çevresini aydınlatmayı başarmıştır ve inanıyorum ki bu aydınlanma süreci sonsuza kadar eksilmeden devam edecektir. Hulusi Efendi ki 12 kuşaktan da Somuncu Baba'nın torunlarından biridir. Somuncu Baba ki Osmanlı coğrafyasının manevi güneşidir. Hem öyle bir güneştir ki yetiştirmiş olduğu talebeleriyle bütün Osmanlı tarihini etkilemiştir. Hulusi Efendi'nin doğumunun 100. yılında başta Vakıf Mütevelli Heyet Başkanı Hamidettin Ateş ile böylesine güzel bir eser meydana getiren yazar İlhan Akın'ı kutluyorum" görüşlerine yer verdi.


  ETİKETLER:

  Malatya

  ,

  Güneş

  ,

  yazar

  ,

  hizmet