İndirimli elektrik satışı uyarısı

İndirimli elektrik satışı uyarısı
İndirimli elektrik satışı uyarısı
MALATYA (AA) - Fırat Elektrik Perakende Satış AŞ, Malatya'da indirimli elektrik satma vaadiyle ev ziyaretleri yapan kişilere karşı dikkatli olunması...

MALATYA (AA) - Fırat Elektrik Perakende Satış AŞ, Malatya'da indirimli elektrik satma vaadiyle ev ziyaretleri yapan kişilere karşı dikkatli olunması gerektiğini bildirdi. 

Firmadan yapılan yazılı açıklamada, son günlerde şirket adına indirimli elektrik satma vaadiyle bazı kişilerin müşterileri ziyaret ettiğinin öğrenildiği belirtildi. 

Şirket adına indirimli elektrik satışı konusunda faaliyet gösteren satış temsilcilerinin tanıtıcı kimlik kartlarının bulunduğunun belirtildiği açıklamada, şunlar kaydedildi.

"Şirketimiz indirimli elektrik konusunda bayilik veya temsilcilik sistemi ile çalışmamaktadır. Sadece şirketimiz yetkilileri ile faaliyet gösterilmekte olup kamuoyunun bilgisine sunulur. Ayrıca, abonelerimizin 'elektrik kayıp ve kaçak bedellerinizi iade alıyoruz' şeklinde arandıkları ve kısa mesaj ile çeşitli numaralardan bilgilendirilip kimlik bilgilerinin talep edildiği şeklinde bir takım şikayetler de söz konusudur. Bu tarz görüşmelere itibar edilmemesi, kimlik bilgileri gibi önemli hiçbir bilginin paylaşılmaması  konusunda vatandaşlarımızı ikaz gerekliliği doğmuştur. Herhangi bir dolandırıcılık hadisesine önlem olmak açısından konunun hassasiyetini kamuoyunun bilgisine sunarız."


  ETİKETLER:

  Malatya

  ,

  Kayıp

  ,

  elektrik

  ,

  şirket

  ,

  Karşı

  ,

  kaçak