İnönü Üniversitesi 40. Yıl Ormanı'nda fidan dikimine başlandı

İnönü Üniversitesi 40. Yıl Ormanı'nda fidan dikimine başlandı
İnönü Üniversitesi 40. Yıl Ormanı'nda fidan dikimine başlandı
MALATYA (AA) - Malatya'da İnönü Üniversitesi 40. Yıl Ormanı için düzenlene "Üniversitemde Dikili Ağacım Olsun" kampanyası kapsamında fidan dikimine...

MALATYA (AA) - Malatya'da İnönü Üniversitesi 40. Yıl Ormanı için düzenlene "Üniversitemde Dikili Ağacım Olsun" kampanyası kapsamında fidan dikimine başlandı.

Üniversiteden yapılan yazılı açıklamada, Üniversite Doğu Lojmanları bölgesinde oluşturulan alanda fidan dikiminin 2014-2015 akademik yılı sonuna kadar devam edeceği ve bu kapsamda 40. Yıl Ormanı için ayrılan alanın tamamen ağaçlandırılacağı belirtildi. 

İnönü Üniversitesi akademik ve idari personelle halen okuyan veya buradan mezun olan öğrencilerin katıldığı kampanyaya, çevre konusunda duyarlılık sahibi hayırseverlerin de bağışlarıyla katılabildikleri kaydedilen açıklamada, kampanya kapsamında, Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Cafer Mum, Genel Sekreter Yardımcısı Alpaslan Avşar, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Bülent Yılmaz, Atatürkçü Düşünce Topluluğu ve Genç TEMA Topluluğu öğrencilerinin fidan diktiği ifade edildi. 


  ETİKETLER:

  Malatya

  ,

  tasarım

  ,

  çevre

  ,

  Kampanya

  ,

  genç

  ,

  2015