İnönü Üniversitesi futbol takımı 3. ligi hedefliyor

İnönü Üniversitesi futbol takımı 3. ligi hedefliyor
İnönü Üniversitesi futbol takımı 3. ligi hedefliyor
MALATYA (AA) - Birinci Amatör Küme Futbol Ligi'nde mücadele eden İnönü Üniversitesi futbol takımı, Spor Toto 3. Lig'e çıkmayı hedefliyor. İnönü...

MALATYA (AA) - Birinci Amatör Küme Futbol Ligi'nde mücadele eden İnönü Üniversitesi futbol takımı, Spor Toto 3. Lig 'e çıkmayı hedefliyor. 

İnönü Üniversitesinden yapılan açıklamaya göre, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) öğretim elemanları ve öğrencileri tarafından geçen yıl kurulan ve 2. Amatör Küme'de lider olarak Birinci Amatör Küme'ye yükselen İnönü Üniversitesi futbol takımı, 2014-2015 Birinci Amatör Futbol Ligi ilk yarı müsabakaları sonucu devreyi lider tamamladı. 

Ligde 7 maçta 7 galibiyeti bulunan takım, kurulduğu günden beri oynadığı tüm maçları kazandı. 

Kulüp Sportif Direktörü Murat Kayapınar, takım olarak kısa vadede Bölgesel Amatör Ligi, uzun vadede de Spor Toto 3. Lig'i hedeflediklerini vurguladı. Akademik kariyerli gençleri Türk futboluna kazandırmayı amaçladıklarını ifade eden Kayapınar, desteklerinden dolayı İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik ile Kulüp Başkanları Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Davut Özbağ'a teşekkür etti. 


  ETİKETLER:

  Futbol

  ,

  Malatya

  ,

  spor

  ,

  Lig

  ,

  Kulüp

  ,

  2015