İnönü Üniversitesi'nde mezuniyet sevinci

İnönü Üniversitesi'nde mezuniyet sevinci
İnönü Üniversitesi'nde mezuniyet sevinci
- Diş hekimi adayları ant içerek diplomalarını aldı

MALATYA (AA) - İnönü Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi mezunları, mezuniyet heyecanı yaşadı.

Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen törende, diş hekimi adayları ant içerek diplamalarını aldı. 

Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Turan, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serkan Polat, Tıp Fakültesi Dekanı ve Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Ünsal Özgen, İlahiyat Fakültesi Dekanı Fikret Karaman, Malatya Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Hilmi Ataseven, Türk Diş Hekimleri Birliği Merkez Yönetim Kurulu üyesi Dr. Gökmen Kenan Özdal, öğretim üyeleri, öğrenciler ve ailelerinin katıldığı törende konuşan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Polat, fakülte olarak bu yıl ikinci mezunları vermenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. 

Teknik donanımı itıbarıyla son derece modern olan fakültede öğrenim gören öğrencilerin, bundan sonraki hayatlarında daha başarılı işler yapacağına inandığını kaydeden Polat, "Ülkemizde diş hekimliği fakültelerinin ayakta dahi durmakta zorlandığı bu dönemde, fedakar çalışmalarından dolayı başta öğretim üyelerimiz olmak üzere, tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ederim" dedi.

Türk Diş Hekimleri Birliği Merkez Yönetim Kurulu üyesi Dr. Özdal da her mesleğin çeşitli zorlukları olduğu gibi diş hekimliğinin de bazı zorlukları olduğunu, ancak bunların hiçbir zaman aşılamayacak kadar büyük sorunlar olmadığını söyledi. Diş hekimi adaylarına seslenen Özdal, "Onurlu bir mesleğin sahibi olduğunuzu asla unutmayın ve yaşadığınız sürece sahip olduğunuz mesleğin hakkını veriniz" dedi.

Konuşmaların ardından Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerinden oluşan "Es Müzik Grubu" müzik dinletisi sundu. 

Mezun öğrenciler adına fakülte birincisi Handan Yıldırım'ın yaş kütüğüne plaket çaktığı törende, mezun öğrenciler ant içerek diplomalarını aldı.