İnönü Üniversitesinde mezuniyet töreni

İnönü Üniversitesinde mezuniyet töreni
İnönü Üniversitesinde mezuniyet töreni
MALATYA (AA) - İnönü Üniversitesinde (İÜ) mezuniyet töreni düzenlendi.İÜ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, 2014-2015 akademik yılı mezunları...

MALATYA (AA) - İnönü Üniversitesinde (İÜ) mezuniyet töreni düzenlendi.

İÜ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, 2014-2015 akademik yılı mezunları için üniversite stadyumunda tören organize edildi.

Programda, bu akademik yılda mezun olan öğrenciler, kortej yürüyüşü yaptı.

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı söylendi.

Bir konuşma yapan İÜ Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik, üniversitenin 40'ıncı akademik yılını geride bıraktıklarını belirterek, öğrenimlerini başarıyla tamamlayan 7 bin 750 gencin mezuniyet sevincini paylaşmak için bir araya geldiklerini kaydetti.

Çelik, İÜ'nün 40 yıllık birikimiyle eğitim hizmeti verdiğine değinerek, "Yaklaşık 39 bin gencimize eğitim hizmeti veriyoruz. Türkiye 'nin 2023 hedeflerini gerçekleştirecek olan bu gençler öyle inanıyorum ki Türkiye'nin 2071 vizyonunu da belirleyecek. Üniversitemizde 900 yabancı uyruklu öğrencimizin yanı sıra 19 yabancı uyruklu öğretim elemanı bulunuyor. Bunun  dünya üniversitesi olma vizyonumuz için iyi bir başlangıç olduğunu düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından, Rektör Prof. Dr. Çelik, Malatya Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper, Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu ve Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Turan ile diğer katılımcılar, öğrencilere mezuniyet belgelerini verdi.

Havai fişek gösterisi yapıldı.

Daha sonra şarkıcılar Soner Sarıkabadayı ve Eymen, konser verdi.