IPARD 13. başvuruları 2015'te başlayacak

MALATYA (AA) - Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), Kırsal Kalkınma (IPARD) Programı kapsamındaki yatırımlara ilişkin 13. başvuru...

MALATYA (AA) - Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), Kırsal Kalkınma (IPARD) Programı kapsamındaki yatırımlara ilişkin 13. başvuru ilanına çıktı. Yatırımlardan yararlanmak isteyenler, 12 Ocak 2015'e kadar başvuru yapabilecek

TKDK Malatya İl Koordinatörü Süleyman Aydın , yaptığı yazılı açıklamada, 13. başvuru ilanı kapsamında başvuruların 12 Ocak - 10 Şubat 2015'te yapılabileceğini bildirdi. 

IPARD programı kapsamında Malatya'da süt ve süt ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması, et ve et ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması, meyve ve sebzenin işlenmesi ve pazarlanmasıyla su ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması alanlarının destekleneceğini kaydeden Aydın, söz konusu sektörler için toplam destek bütçesinin de 110 milyon 290 bin 351 avro olduğunu belirtti. 

Ayrıca çiftlik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi ve geliştirilmesi, yerel ürünler ve mikro işletmelerin geliştirilmesi, kırsal turizm ile kültür balıkçılığının geliştirilmesi alanları için de destek bütçesinin 77 milyon 535 bin 661 avro olduğuna işaret eden Aydın, desteklenecek projeler için destek tutarının uygun harcama kalemlerinin yüzde 50'si olacağını kaydetti. 

Aydın, program ve desteklenecek alanlarla ilgili bilgi almak isteyenlerin TKDK resmi internet sitesi www.tkdk.gov.tr, 444 85 35 proje yardım masası hattı ve İl Koordinatörlüğü hizmet binasındaki yardım masasına başvurabileceklerini bildirdi.