İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısı

İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısı
İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısı
- Malatya'da avukatlar, saldırıyı kınadı - Baro Başkanı Han: "5 Nisan Avukatlar Günü münasebetiyle düzenleyeceğimiz müzik, eğlence ve gezi programımızı iptal ettik"

MALATYA (AA) - Malatya'da avukatlar,  İstanbul Adliye Sarayı'ndaki terör saldırısını kınadı.

Malatya Adliyesi girişinde açıklama yapan Malatya Baro Başkanı Enver Han, Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'a yapılan saldırının kabul edilemez olduğunu söyledi.

Şiddet  nereden gelirse gelsin kabul etmediklerini belirten Han, "Meslektaşımıza yapılan saldırı sonrasında Malatya Barosu Başkanlığı olarak 5 Nisan Avukatlar Günü münasebetiyle düzenleyeceğimiz müzik , eğlence ve gezi programımızı iptal ettik" dedi.

Terör saldırısı sonrasında basında avukatlara yönelik çirkin saldırılar yapıldığını ifade eden Han, "İlk olarak saldırıları yapanların avukat oldukları belirtildi. Sonra kişilerin avukat olmadıkları ortaya çıktı. Adliyelerdeki güvenlik sorununu tartışacağımıza avukatların gündeme getirilmesini kabul etmiyoruz. Yargının kurucu unsuru olan savunmanın haklarının daraltılmasına ilişkin girişimleri kabul etmeyeceğimizi bir kez daha beyan etmek isteriz. Bizler, hakim ve savcılarımızla aynı x-ray cihazlarından geçerek adliyemizin güvenliğine katkıda bulunmak isteriz" diye konuştu.