İstanbul Adliyesindeki terör saldırısı

İstanbul Adliyesindeki terör saldırısı
İstanbul Adliyesindeki terör saldırısı
MALATYA (AA) - Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, İstanbul Adalet Sarayında savcı Mehmet Selim Kiraz'ın terör saldırısı sonucu şehit...

MALATYA (AA) - Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan,  İstanbul   Adalet Sarayında savcı Mehmet Selim Kiraz'ın terör saldırısı sonucu şehit edilmesi nedeniyle Malatya Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper'e taziye ziyaretinde bulundu.

Battalgazi Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, ziyarette Gürkan, başsavcının şahsında tüm adliye teşkilatına başsağlığı diledi.

Savcının şehit edilmesinin kendilerini derinden üzdüğünü belirten Gürkan, "Geçtiğimiz günlerde Çağlayan Adliyesi'nde menfur bir terörist saldırısıyla karşı karşıya kaldık. Bu terör saldırısı nereden gelirse gelsin lanetle kınıyoruz. Başsavcımızın şahsında tüm adliye teşkilatına başsağlığı diliyorum. Ve bu tür saldırıları şiddetle kınadığımı belirtmek isterim" ifadesini kullandı.

Malatya Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper de yaşanan olaydan dolayı büyük üzüntü içinde olduklarını belirterek, "Şehidimize çok üzüldük. Ama ayaktayız, dik durmamız gerekiyor. Malatya hakim, Cumhuriyet savcıları olarak Valimizin de katılımıyla bir anma töreni yaptık. Beni asıl duygulandıran ve sevindiren odur ki, ilimizde herkes bize taziye ziyaretinde bulunarak ve taziye telefonları açarak üzüntülerini ifade etmişlerdir. Malatyalının bu hassasiyetine çok teşekkür ediyorum" değerlendirmesinde bulundu.