İtfaiye personeline seminer verildi

İtfaiye personeline seminer verildi
İtfaiye personeline seminer verildi
MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, personeli için doğalgaz yangınları ve karbonmonoksit zehirlenmeleri...

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, personeli için doğalgaz yangınları ve karbonmonoksit zehirlenmeleri konusunda hizmet içi eğitim seminerleri verildi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Aksa Malatyagaz yetkililerince verilen eğitimlere Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığında görevli bütün itfaiye personeli katıldı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Hanifi Acar, itfaiye teşkilatına belli periyotlarla eğitim seminerleri verdiklerini belirterek, doğalgazın, bilinçli kullanılmasıyla insan hayatını kolaylaştırarak konforu sağladığı ancak bilinçsiz kullanılması halinde can ve mal kaybına neden olabilecek seviyede bir enerji olduğunu vurguladı. 

Eğitimde, doğalgaz yangınlarına karşı alınması gereken önlemler ve yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler veren Aksa Malatyagaz yetkilisi Atilla Durmaz,  büyük doğalgaz yangınlarının izinsiz ve bilinçsiz yapılan kazılardan kaynaklandığını belirterek, "Doğalgaz yangınlarının söndürülmesinde ilk olarak can güvenliğini sağlamalıyız. İlk ve tek amaç bu olmalı. Devamında da müdahale ederek mal güvenliğini sağlamalıyız" ifadesini kullandı.