Jandarma teşkilatının 176. kuruluş yıl dönümü

Jandarma teşkilatının 176. kuruluş yıl dönümü
Jandarma teşkilatının 176. kuruluş yıl dönümü
- Malatya Valisi Kamçı, mesaj yayımladı

MALATYA (AA) - Malatya Valisi Süleyman Kamçı, jandarma teşkilatının kuruluşunun 176. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Kamçı, mesajında, jandarma teşkilatının Türk Silahlı Kuvvetlerinin önemli bir parçası olduğunu belirtti.

Toplumun huzur ve güvenliğini sağlayan jandarma teşkilatının sorumluluk alanının büyük, fiziki şartlarının zor olduğunu kaydeden Kamçı, buna karşılık teşkilatın 176 yıllık birikimiyle üstlendiği tüm görevleri başarıyla yerine getirdiğini aktardı.

Jandarma teşkilatının teknolojiyi de yakından takip ederek gücünü ve harekat yeteneğini arttırdığını bildiren Kamçı, jandarmanın Malatya'da da huzur ve güvenin sağlanmasında çok ciddi ve önemli çalışmalar yürüttüğünü belirtti.

Jandarma teşkilatının  Atatürk ilkelerine bağlı, hukukun üstünlüğüne ve insan haklarına saygılı, cesur, kararlı ve özverili görev anlayışının her türlü takdirin üzerinde olduğunu belirten Kamçı, "Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi takdirle anıyor, 176. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla jandarma teşkilatının tüm mensuplarını tebrik ediyor ve kutluyorum" ifadesini kullandı.