KADEM Malatya Temsilciliğinden sığınmacı kadınlara iftar

KADEM Malatya Temsilciliğinden sığınmacı kadınlara iftar
KADEM Malatya Temsilciliğinden sığınmacı kadınlara iftar
MALATYA (AA) - Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Malatya Temsilciliğince, Suriyeli kadın sığınmacılara iftar verildi.KADEM İl...

MALATYA (AA) - Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Malatya Temsilciliğince, Suriyeli kadın sığınmacılara iftar verildi.

KADEM İl Temsilciliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, bir restoranda verilen iftarda konuşan KADEM Malatya Temsilcisi Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, mübarek ramazan ayını en iyi ve en güzel şekilde değerlendirmek gerektiğini belirtti.

Medeniyetlerin inşasında kadının dokunmadığı hiçbir gelişmenin kendine yer bulamadığını vurgulayan Karabulut, şunları kaydetti:

 "Kadının değerli görüldüğü ve el üstünde tutulduğu bir toplum yapısına sahip olmak için el ele vererek daha çok çalışmalıyız. Zira Allah'ın Resulü, 'kadınlara ancak kerim olanların ikramda bulunacağını, onlara kötülük edenlerinse kötü kişiler olacağını' beyan buyurmuşlardır. Bu nebevi beyan bizlere, kadına karşı davranışların bir örneğini sunmaktadır."

Kadın ve erkeğin birbirini tamamladığı, rollerin adil dağıtıldığı, her türlü ayrımcılığın ortadan kaldırıldığı bir düzen kurulması gerektiğini belirten Karabulut, kadının konumunu yükseltme ve demokrasi kültürünü geliştirme yolunda çalışmaya devam edeceklerini bildirdi.

Karabulut, Malatya Valisi Süleyman Kamçı ve Malatya Girişim Grubu Başkanı Mehmet Kavuk'a katkılarından dolayı plaket verdi.

Program, Kuran-ı Kerim tilavetiyle sona erdi.