Karayolları Genel Müdürü Turhan incelemelerde bulundu

Karayolları Genel Müdürü Turhan incelemelerde bulundu
Karayolları Genel Müdürü Turhan incelemelerde bulundu
- Turhan: "Yolda insanlarımızın mağdur olmaması ve tedbir amacıyla zaman zaman bazı güzergahlarımızı trafiğe kapatıyoruz. Seyahat eden vatandaşlarımızı yol boyu tesislerde belirli yerlerde misafir ediyoruz"

MALATYA (AA) - Karayolları Genel Müdürü Mehmet Cahit Turhan, "Yolda insanlarımızın mağdur olmaması ve tedbir amacıyla zaman zaman bazı güzergahlarımızı trafiğe kapatıyoruz. Seyahat eden vatandaşlarımızı yol boyu tesislerde belirli yerlerde misafir ediyoruz" dedi. 

Adıyaman'da katıldığı törenden dönen Turhan, Darende ilçesinde çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulundu. Darende Belediye Başkanı Süleyman Eser'i ziyaret eden Turhan, daha sonra Karayolları Elazığ Bölge Müdürü Hüsamettin Özendi, Karayolları Kayseri Bölge Müdürü Aydoğan Aslan, Darende Kaymakamı Bünyamin Kuş vee Eser ile güzergah üzerinde incelemelerde bulunarak karla mücadele çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Türkiye 'yi etkisi altına alan soğuk hava dalgasının ulaşımda aksamalara neden olduğununu anımsatan Turhan, Karayolları, Valilik, Kızılay ve AFAD ekiplerinin karla mücadele çalışmaları esnasında yollarda insanlara hizmet etmek için büyük bir gayretle çalışmalarını sürdürdüğünü söyedi. Ekiplerin çalışmaları kadar yolda seyahat eden sürücülerin de kurallara uyması ve yola çıkarken hava durumu hakkında bilgi alarak gerekli ikmalleri yaparak seyahat etmesinin önemine işaret eden Turhan, "Yolda insanlarımızın mağdur olmaması ve tedbir amacıyla zaman zaman bazı güzergahlarımızı trafiğe kapatıyoruz. Seyahat eden vatandaşlarımızı yol boyu tesislerde belirli yerlerde misafir ediyoruz. Yağışlar nedeniyle yollarımızda büyük bir mağduriyet yaşanmadı, zaman zaman kesintiye uğramakla birlikte bu afeti de tüm kamu ve özel sektörün desteğiyle iyi bir şekilde yönetiyoruz" dedi.

Seyahat eden sürücü ve yolcuların gösterdiği sabır ve tahammüle teşekkür eden Turhan, şöyle devam etti:

"Çalışmalar esnasında güvenlik güçlerimiz, idari yöneticilerimiz, valiliklerimizin kurduğu kriz yönetim merkezleri, karayolları teşkilatımız, yardım yapan Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve Kızılay teşkilatımızın can siperane çalışmalarından dolayı teşkilatım adına herkese teşekkür ediyorum. Bu tür hadiseler daha temkinli ve daha tedbirli olmamamızı gerektiriyor. Bu tür hadiselerde can kaybı, maddi hasarlı kazalar olamaması için elimizden gelen gayreti hep birlikte göstereceğiz. Şimdilik yollarımızdaki çalışmalar batı ve orta Anadolu bölgesinde rahatlamış durumda. Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz bölgesi şu anda etkili bir yağış altında bulunuyor, oradaki ekiplerimiz koordineli bir şekilde yürütülüyor ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Turhan, incelemelerin ardından Somuncu Baba Külliyesi'ni ziyaret etti.