Kıbrıs Barış Harekatı'nın 41. yıl dönümü

Kıbrıs Barış Harekatı'nın 41. yıl dönümü
Kıbrıs Barış Harekatı'nın 41. yıl dönümü
- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık: - "Türkiye'deki 81 ilimiz gibi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde yaşayan vatandaşlarımız da bizim canımız, kanımız ve milletimizdir"

MALATYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, "Türkiye'deki 81 ilimiz gibi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde yaşayan vatandaşlarımız da bizim canımız, kanımız ve milletimizdir" dedi.

Çalık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kıbrıs Barış Harekatı'nın 41. yıl dönümü dolayısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Meclis Başkanı İsmet Yılmaz'ın bugün KKTC'ye gittiğini anımsattı.

"Bizim Türkiye'deki 81 ilimiz gibi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde yaşayan vatandaşlarımız da bizim canımız, kanımız ve milletimizdir" diyen Çalık, "İnşallah, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde bugüne kadar yaşanan sorunları bertaraf ederiz. Güney Kıbrıs'la yaşanan sorunları ortadan kaldırırız. İnşallah, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, tüm dünya tarafından tanınan bir hale dönüşür. Avrupa Birliği'ne aynen Güney Kıbrıs Cumhuriyeti'nin girdiği gibi Kuzey Kıbrıs'ın da girmesini gönülden arzu ederiz" diye konuştu.