Kimsesiz çocuklar "İyilik Sofrası"nda iftar açtı

Kimsesiz çocuklar "İyilik Sofrası"nda iftar açtı
Kimsesiz çocuklar "İyilik Sofrası"nda iftar açtı
- Malatya Yetiştirme Yurdu ve MİAD Sevgi Evleri'nde kalan çocuklar İyilik Sofrası'nda bir araya geldi

MALATYA (AA) - Malatya'da, yetiştirme yurdu ve sevgi evlerinde kalan kimsesiz çocuklar, Diyanet İşleri Başkanlığının yürüttüğü "İyilik Sofrası"nda bir araya geldi.

Malatya İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Malatya Şubesi tarafından bir restoranda düzenlenen iftarda, Malatya Yetiştirme Yurdu ve MİAD Sevgi Evleri'nde kalan çocuklar bir araya geldi.

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, dua edildi. Daha sonra Türkiye Diyanet Vakfı tanıtım filmi ile Diyanet İşleri Başkanlığının ramazan için hazırladığı sinevizyon gösterimi izlendi.

Malatya Müftüsü Ümit Çimen, yaptığı konuşmada, insanın yaradılışı itibarıyla hem iyiliğe hem de kötülüğe meylettiğini belirterek, "Din insanın iyilik yönünü gün güzüne çıkaran, iyi insanı inşa eden değerler manzumesidir. Esasen Müslümanın misyonu iyiliktir. İyilikle yardımlaşmak, hayırla yarışmaktır. İyilik dünya ve ahiret mutluluğumuzu inşa eden en önemli malzemedir" dedi.

Türkiye Diyanet Vakfı'nın da bir iyilik hareketi olduğunu dile getiren Çimen, "Vakfımız, ülkemizde ve yedi kıtada insanlığın hizmetinde olmak gibi bir vizyona sahip. 40 yıllık zaman içerisinde milletimizin ve tarihimizin yüz akı olmuştur" ifadelerini kullandı.

İftar yemeğine, Malatya Valisi Süleyman Kamçı, İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal, kaymakamlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Malatya Yetiştirme Yurdu ve MİAD Sevgi Evleri'nde kalan çocuklarla kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.