"Kırmızı Hayatın Rengi Olsun" projesi

"Kırmızı Hayatın Rengi Olsun" projesi
"Kırmızı Hayatın Rengi Olsun" projesi
MALATYA (AA) - Malatya'da, "Kırmızı Hayatın Rengi Olsun" projesi hayata geçiriliyor.Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, İl...

MALATYA (AA) - Malatya'da, "Kırmızı Hayatın Rengi Olsun" projesi hayata geçiriliyor.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirilecek proje kapsamında, Hacı İbrahim Işık İlkokulu 4. sınıf öğrencileri, öğretmenler, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nurcan Berber ve Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İhsan Gençay ile Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ı ziyaret etti.

Ziyarette öğrenciler, "Kırmızı Hayatın Rengi Olsun" projesiyle ilgili şiir ve metinler okudu. Başkan Çakır, öğrencileri tebrik etti. 

Projeyle, dünyada akan kana farkındalık oluşturmak, çocuk ölümlerine dikkat çekmek ve kırmızının sadece kanı, şiddeti ve ölümü hatırlatmasından kurtarılıp hayatın rengi olması yönünde çalışmalar yapılmasını hedefliyor. 

Proje kapsamında, Türkiye genelinde irtibata geçilen okullara 500 kırmızı kutu gönderilecek. Kutularda, kırmızı balon, çikolata, proje flaması, öğretmen ve öğrenci mektupları yer alacak. Paketlerin gönderildiği her okulun da kutular hazırlayarak diğer illere göndermeleri sağlanacak.