Komando okulunu kazanan kişi, hayatını kaybetti

Komando okulunu kazanan kişi, hayatını kaybetti
Komando okulunu kazanan kişi, hayatını kaybetti
- Piyade onbaşı olmaya hazırlanan Levent Güleç, okuluna gidemeden yaşamını yitirdi

MALATYA (AA) - Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezinin sınavlarını kazanan 22 yaşındaki Levent Güleç, geçirdiği  kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Alınan bilgiye göre, Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi sınavlarını kazanan ve piyade uzman onbaşı olmaya hazırlanan Güleç, sabah spor yaptıktan sonra evinin önüne geldi. Burada rahatsızlanan Güleç, çağırılan ambulansla İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezine kaldırıldı. Güleç, müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Kalp krizi sonucu yaşamını yitirdiği belirtilen Levent Güleç için askeri cenaze töreni düzenlendi.

Güleç'in Türk bayrağına sarılı naaşı, Battalgazi Ulu Cami'ye getirildikten sonra öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Kadıçayırı Mahallesi'ndeki mezarlıkta toprağa verildi.

- Cuma günü Isparta'ya gidecekti

Güleç'in babası Mehmet Güleç, gazetecilere yaptığı açıklamada, oğlunun cuma günü Isparta'ya gitmek üzere otobüs bileti aldığını belirterek, "Uzmanlık sınavını kazandı. Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezine teslim olacaktı. Hazır olmak için spor yapıyordu. Daha önce herhangi bir rahatsızlığı yoktu. Günlük koşusunun ardından evin önüne geliyor, orada yığılıp kalıyor" diye konuştu.

Cenaze törenine Güleç'in ailesi, yakınları ve arkadaşlarının yanı sıra Battalgazi Kaymakamı Vedat Yılmaz ve askeri erkan katıldı.