Köpek dövüştüren kişi para cezasına çarptırıldı

Köpek dövüştüren kişi para cezasına çarptırıldı
Köpek dövüştüren kişi para cezasına çarptırıldı
- Gaziantep'te köpek dövüştürdüğü sosyal medya aracılığıyla belirlenen 1 kişiye 5 bin 22 lira ceza verildi

MALATYA (AA) - Gaziantep'te köpek dövüştürdüğü sosyal medya aracılığıyla belirlenen 1 kişi 5 bin 22 lira para cezasına çarptırıldı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Malatya 15. Bölge Müdürlüğünün internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, Gaziantep Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğüne bir kişinin köpek dövüştürerek görüntülerini sosyal paylaşım sitesinde yayınlandığı ihbarı geldi.

İhbar üzerine çalışma yapan Gaziantep Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri, sosyal paylaşım sitesinden, köpek dövüştüren kişinin adresini belirleyerek emniyet müdürlüğüne bildirdi.

Yapılan araştırmada köpek dövüştüren şahsın M.K. olduğu belirlendi. M.K'ya 5199 sayılı kanun gereği "Canlı hayvanı başka bir hayvanla dövüştürmek" suçundan 5 bin 22 lira idari ceza uygulandı.

- Hayvanlara kötü muamelede bulunana da ceza verildi

Öte yandan, Gaziantep'in Şahinbey ilçesi Düztepe Mahallesi'nde parkta yaşayan sahipsiz sokak köpeklerine av tüfeğiyle ateş eden, bir köpeğin telef olmasına diğerinin de yaralanmasına sebep olan M.Y'ye ise bin 22 lira ceza uygulandı.