Koruma ve bakım altındaki çocuklar hünerlerini sergiledi

Koruma ve bakım altındaki çocuklar hünerlerini sergiledi
Koruma ve bakım altındaki çocuklar hünerlerini sergiledi
- Malatya'da yetiştirme yurdu ve sevgi evlerinde kalan çocuklar, yıl sonu etkinliğinde gösteriler yaptı

MALATYA (AA) - Malatya Aile  ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne bağlı Yetiştirme Yurdu ve MİAD Sevgi Evlerinde kalan çocuklar, yıl sonu etkinliğinde hünerlerini sergiledi. 

Malatya Büyükşehir Belediyesi ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü işbirliğinde Kültür  ve Kültür Merkezi'nde yıl sonu etkinliği düzenlendi.

Etkinlikte konuşan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Cevdet Tatar, kültürel  ve sosyal etkinliklerin çocukların öz güveninin gelişmesi açısından önemli olduğunu belirtti. Çocuklara fırsat verildiğinde çok güzel yetenekleri olduğunun bu etkinliklerle ön plana çıktığını ifade eden Tatar, "Çocuklarımızın boş zamanlarını, sosyal, sportif ve kültürel etkinliklerde desteklediğimizde öz güvenine önemli katkısı olduğunu her zaman görüyoruz" dedi.

Yetiştirme Yurdu ve MİAD Sevgi Evleri'nde kalan çocuklar, halk oyunları gösterisi sergiledi. Çocukların oluşturduğu ve farklı yörelerin türkülerini seslendiren koro da izleyicilerden beğeni aldı.

Tiyatro gösterisi de sunan çocuklar, Ah Şu Gençler isimli tiyatro oyunu sahnelendi.

Etkinlik kapsamında ayrıca çocukların el emeği sanatlarının yer aldığı serginin de açılışı yapıldı. 

Programın sonunda Malatya Valisi Süleyman Kamçı'nın eşi Ayşe Kamçı, Yetiştirme Yurdu ve MİAD Sevgi Evlerinde kalan gençlere çiçek verdi.

Etkinliğe, Yeşilyurt İlçe Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, Malatya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Oktay Taş, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İhsan Gencay, Malatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanı Hasan Alıcı, kurum ve kuruluş amirleriyle vatandaşlar katıldı.