"Kulaktan Kulağa Dilden Dile Öyküler" yarışması düzenlendi

"Kulaktan Kulağa Dilden Dile Öyküler" yarışması düzenlendi
"Kulaktan Kulağa Dilden Dile Öyküler" yarışması düzenlendi
- Yarışmada dereceye giren ve seçilen bazı öyküler kitaplaştırıldı

MALATYA (AA) - Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği tarafından açılan "Kulaktan Kulağa Dilden Dile Öyküler" adlı yarışmada dereceye giren ve seçilen bazı öyküler kitaplaştırıldı.

Yarışma düzenleme kurulu üyesi ve İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erol Selimoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hikayelerin aslında birer öğretmen olduğunu belirterek, buradan yola çıkarak kulak, burun, boğaz hastalıklarını konu alan bir yarışma tertiplediklerini söyledi.

Selimoğlu, son başvuru tarihinin 1 Eylül diye belirlendiği yarışmaya vatandaşların ilgi gösterdiğini ve 133 hikaye gönderdiğini dile getirerek, yapılan değerlendirme sonucu birinciliği "Susamlı Çörek" adlı öyküsüyle Mehmet Akif Duman'ın kazandığını kaydetti.

Yarışmada ikinciliği Tülay Yılmaz ve Özlen Nur Tan'ın, üçüncülüğüyse Dr. Sema Yılmaz ve Burak Bayar'ın paylaştığını belirten Selimoğlu, hikayelerden 29'unun "Kulaktan Kulağa Dilden Dile Öyküler" adlı kitapta toplandığına dikkati çekti.

Selimoğlu, yarışmaya katılanlara teşekkür ederek, "Yarışma çerçevesinde çıkarılan kitap, kulak, burun, boğaz hastalıklarına yaklaşımı, hasta ve hasta yakınlarının psikolojisini değerlendirmek, çalışanları anlamak adına önemli bir kaynak oldu. Kitabın içerisinde çok güzel öyküler yer alıyor" dedi.