"Kumbaram Dolsun Benim de Bir Kitabım Olsun" kampanyası

"Kumbaram Dolsun Benim de Bir Kitabım Olsun" kampanyası
"Kumbaram Dolsun Benim de Bir Kitabım Olsun" kampanyası
MALATYA (AA) - Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde ilkokul öğrencileri, harçlıklarından biriktirdikleri paralarla Malatya'da düzenlenecek kitap fuarından...

MALATYA (AA) - Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde ilkokul öğrencileri, harçlıklarından biriktirdikleri paralarla Malatya'da düzenlenecek kitap fuarından kitap almayı hedefliyor.

Sümer İlkokulu Öğrencileri, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün başlattığı "Kumbaram Dolsun Benim de Bir Kitabım Olsun" kampanyası 5-10 Mayıs'ta düzenlenecek 4. Malatya Kitap ve Kültür Fuarı'ndan kitap almak için kartondan yaptıkları kumbaralarda  para biriktiriyor.

Sümer İlkokulu Müdürü Şükrü Deveceloğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 4. Malatya Kitap ve Kültür Fuarı'nda kitap almak amacıyla öğrencilerin kartondan yaptığı rengarenk kumbaralarla harçlıklarından para biriktirmeye başladığını söyledi.

Proje ile öğrenciler arasında yardımlaşma ve işbirliğinin gelişeceğini ifade eden Deveceloğlu, "Öğrencilerimiz, Malatya Kitap Fuarı'na giderek, kitaplar alacak, yazarlara imzalatacak. Öğrencilerde kitap okuma bilinci oluşacak. Öğrencilerin okul kütüphaneleri ve sınıf kitaplıklarını daha etkin kullanabilmeleri için kitap çeşitliliğini ve sayısını arttırmak istiyoruz. Öğrenciler güncel, ilgi ve isteklerine uygun çok sayıda kitap arasından kitap seçip alabilecek" diye konuştu.

Deveceloğlu, çocukların harçlıklarından para biriktirerek tasarruf yapmayı da öğrendiğini vurguladı. 

İkinci sınıf öğrencisi Ayşe Kaymaz ise biriktirdiği parayla fuarda 2 kitap alacağını söyledi.