Kurban Bayramı

MALATYA (AA) - Malatya'da bayramlaşma programına düzenlendi. Ramada Plaza Altın Kayısı Otel'de düzenlenen bayramlaşma töreninde konuşan Vali Süleyman...

MALATYA (AA) - Malatya'da bayramlaşma programına düzenlendi. 

Ramada Plaza Altın Kayısı Otel'de düzenlenen bayramlaşma töreninde konuşan Vali Süleyman Kamçı, Malatya'da ilk bayramı olduğunu anımsatarak, burada olmaktan son derece mutlu, onurlu ve gururlu olduğunu belirtti.

Toplumsal hayatın en güzel günlerinden birisini teşkil eden Kurban Bayramı'na ulaşmanın hazzı ve gururunu hep birlikte yaşadıklarını ifade eden Kamçı, şunları söyledi:

"Milli ve manevi değerlerimizin öne çıkmasına, kardeşliğimizin pekişmesine ve huzurun paylaşılmasına vesile olan çok önemli milli ve dini günlerimiz vardır. İnancımızın temelini teşkil eden, bizleri bir ve diri tutan, inanç dünyamızın güzelliğini yansıtan dini bayramlarımızdan biri olan Kurban Bayramı da bunlardan, belki de en önemlilerinden birisidir. Barışın, kardeşliğin, paylaşmanın, birlik ve bütünleşmenin yeniden şuurlu bir şekilde yaşandığı bayramlarımız, aynı zamanda inanç ve kültürümüzün en güzel değerlerinin fert fert paylaşıldığı günledir. Yoksulların ve kimsesizlerin hatırlandığı, eş dost ve insanların sarmaş dolaş olduğu, küskünlerin ve kırgınların yerini sevgiye, dostluğa terk ettiği bu günler, ortak dayanışma arzumuzun ve birlikte yaşama sevincimizin yeniden ruhlarda ve gönüllerde zirveleşmesinin de önemli kaynaklarından birisidir." 

Törene, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, AK Parti Malatya Milletvekili Mücahit Fındıklı, 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Mehmet Akyürek, askeri ve mülki erkan ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.