Kurban Bayramı kutlanıyor

Kurban Bayramı kutlanıyor
Kurban Bayramı kutlanıyor
- Malatya'da bayramlaşma programı düzenlendi

MALATYA (AA) - Malatya'da, Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenlendi.

Vali Süleyman Kamçı, Öğretmenevi'nde düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, sosyal hayatın en önemli günlerinden biri olan Kurban Bayramı'nı idrak ediyor olmanın manevi hazzı ve huzuru içerisinde olduklarını söyledi.

Bayramın birlik, beraberlik ve kardeşliğin pekiştiği, hali vakti yerinde olanların muhtaçlara el uzattığı müstesna bir süreç olduğunu aktaran Vali Kamçı, şöyle devam etti:

"Yoksulların ve kimsesizlerin hatırlandığı, küskünlüklerin ve kırgınlıkların nihayete erdirildiği bu ulvi günler, ortak dayanışma arzumuzun ve birlikte yaşama sevincimizin tesis edilmesi için de bulunmaz bir fırsattır. Bugün burada sizlerle bu güzel bayram atmosferini yaşamanın engin seviç ve mutluluğunu duyduğumu ifade etmek istiyorum. İnşallah aileniz ve sevdiklerinizle daha nice bayramlara nail olursunuz. Bu duygu ve düşüncelerle herkesin bayramını kutluyor, sağlık mutluluk ve başarı dileklerimi hepinize sevgi ve saygılarımla sunuyorum."

Programa 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Avni Angun, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti Malatya Milletvekilleri Nurettin Yaşar ve Bülent Tüfenkçi,  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, belediye başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle kurum ve kuruluş amirleri katıldı.