Kurban Bayramı kutlanıyor

Kurban Bayramı kutlanıyor
Kurban Bayramı kutlanıyor
- Malatya Büyükşehir Belediyesi, merkez ilçe belediyeleriyle ortaklaşa bayramlaşma programı düzenledi

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesince, merkez Battalgazi ve Yeşilyurt belediyeleriyle ortaklaşa bayramlaşma programı düzenlendi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, bir restoranda gerçekleştirilen programda yaptığı konuşmada, buruk bir bayramı idrak ettiklerini söyledi. Şehitlere Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar dileyen Çakır, "İnşallah bayramlar bu tür acıların son bulduğu günler olur" dedi.

Bayram havasının şehre, ülkeye ve tüm İslam alemine yayılmasını temenni eden Çakır, şunları kaydetti:

"Ülkemiz zor bir süreçten geçiyor. Son iki bayram arasında onlarca şehit verdik. Teröre, her türlü dış tahriklere karşı birlik ve beraberliğimi korumalıyız. Bayramlarda bunun için büyük bir fırsat. Bayramları fırsat olarak değerlendirip birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi pekiştirmeliyiz."

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan da etkinliğe katılanlara teşekkür ederek, nice bayramlara huzur ve mutluluk içerisinde ulaşmayı diledi.

Gürkan, bayramlarda sevgi, barış, kardeşlik ve paylaşmanın doruğa ulaştığını belirterek, son günlerde yaşananlardan dolayı bayramı buruk kutladıklarını ifade etti.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, birlik, beraberlik, huzur ve barış içerisinde daha nice bayramlara ulaşılmasını temenni etti.

Programa, Malatya Valisi Süleyman Kamçı, AK Parti Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık, Nurettin Yaşar, Mustafa Şahin ve Bülent Tüfenkci, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve belediye çalışanları katıldı.