Kurban Bayramı kutlanıyor

Kurban Bayramı kutlanıyor
Kurban Bayramı kutlanıyor
- Malatya TSO'da bayramlaşma programı düzenlendi

MALATYA (AA) - Kurban Bayramı dolayısıyla Malatya Ticaret ve Sanayi Odası'nda (TSO) bazı sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla bayramlaşma programı düzenlendi.

Malatya TSO, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi ve Malatya Ticaret Borsası ortaklaşa bayramlaşma programı düzenledi.

Bayramlaşma programında gazetecilere açıklamada bulunan Malatya TSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, Kurban Bayramı'nın ülkeye, İslam alemine birliktelik, beraberlik, kardeşlik duygularını genişleterek, milletin birlik ve beraberliğe katkı sunmasını temenni etti.

Mekke'de hayatını kaybeden Müslümanlara Allah'tan rahmet dileyen Erkoç,  "Bayramlar birlikteliğin, beraberliğin, kardeşliğin yoğun olarak yaşandığı özel günlerdir. Biz her zamankinden fazla ülke olarak birlikteliğe, beraberliğe ve kardeşliğe ihtiyacımız var. Şu günlerde özellikle sağduyulu hareket ederek millet olarak bu birlik ve beraberliğimizi, kardeşliğimizi en üst seviyeye çıkarmak hepimizin üzerine düşen bir görevdir. Bayramlar, paylaşmak, gönülleri açmaktır. Bayramlar, insanları mutlu eden özel günlerdir. Özellikle sevgi, muhabbet noktasında birbirimize karşı daha duyarlı olmak, birbirimize karşı kalplerimizi açma günüdür" ifadelerini kullandı.

ESOB Başkanı Şevket Keskin de bayramın ülkeye, barış, kardeşlik ve huzur getirmesi temennisinde bulundu.

Keskin, şehitlere ve kutsal topraklarda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diledi.

Bayramlarda birlik, kardeşlik ve dostluğun pekiştiğini dile getiren Keskin, "Cenabı Allah huzuru, kardeşliği, barışı tekrar ülkemizden eksik etmesin. Türk milletine, İslam alemine ve tüm dünyaya bayramın barış ve kardeşliği getirmesini temenni ediyorum" diye konuştu.

Programa, Malatya Valisi Süleyman Kamçı, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, eski AK Parti Malatya milletvekili Cemal Akın, Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu ile sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.