Kurban Bayramı'na doğru

Kurban Bayramı'na doğru
Kurban Bayramı'na doğru
- Malatya İl Emniyet Müdürlüğü, bayram dolayısıyla bir dizi tedbir aldı

MALATYA (AA) - Malatya il Emniyet Müdürlüğü, vatandaşların huzur ve güven ortamında Kurban Bayramı geçirmeleri amacıyla bir dizi tedbir aldı. 

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, yarın saat 08.00'den 27 Eylül 2015 günü saat 24.00'e kadar kent merkezinde ve ilçelerinde güvenlik önlemleri artırılarak, özellikle Asayiş Şube Müdürlüğü, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlükleri tarafından genel güvenlik önlemlerine ek olarak Kurban Bayramı tatili boyunca gerekli tüm tedbirler en üst seviyede alınacak.

Hayvan pazarları, alışveriş merkezleri, pazar yerleri ve halkın yoğun olarak bulunduğu ana caddelerde kapkaç, yankesicilik ve dolandırıcılık olaylarına karşı duyarlı bulunulacak
ilgili ekip sayısı artırılarak, denetim ve kontroller sıklaştırılacak. Şehrin hareketli noktaları yaya devriyeler, motorize ekipler, resmi ve sivil ekipler tarafından kontrol altında tutulacak. 

Asayiş olaylarını önlemek ve meydana gelen olaylara anında müdahale etmek amacıyla şehrin her noktasında asayiş önlemleri takviye kuvvetlerle güçlendirilecek.
Arefe ve bayram günlerinde vatandaşların yoğun olarak ziyaretlerde bulunacakları şehitlik ve mezarlıklar civarında gerekli güvenlik ve trafik tedbirleri alınacak. 

Evden hırsızlık olaylarına karşı da güvenlik tedbirleri alacak ekipler, umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinde meydana gelebilecek olayların önlenebilmesi veya taşkınlık suretiyle vatandaşların huzur ve sükununu bozucu davranışların men edilebilmesi amacıyla yapılacak denetimleri arttırılacak.

Kurban Bayramı tatili süresince meydana gelebilecek trafik kazalarını önlemek, vatandaşların bayramı aileleri ve yakınlarıyla güvenli bir trafik ortamında geçirmelerini sağlamak amacıyla gerekli tüm trafik tedbirleri alınacak. 

Arefe ve bayram günlerinde mezarlıklarda oluşabilecek trafik yoğunluğuna yönelik şehitlik ve mezarlıklar civarında gerekli görevlendirme yapan İl Emniyet Müdürlüğü, bayram süresince kentte üzücü kazaların meydana gelmemesi için motorize trafik ekipleri, MOBESE görevlileri, motosikletli ekipler ve yaya görevlileriyle denetimler yapacak. Ekipler, aşırı hız, kırmızı ışık ve emniyet kemeri kontrollerine ağırlık verecek.

Ekipler, şehirlerarası otobüs terminalinde trafik görevlileri tarafından, kente giriş ve çıkış yapan otobüslerin denetimlerini de gerçekleştirecek.