Kutlu Doğum Haftası

Kutlu Doğum Haftası
Kutlu Doğum Haftası
- Melekbaba Semt Konağı'nda etkinlik düzenlendi

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığınca semt konaklarında "Kutlu Doğum Haftası" etkinliği düzenlendi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Melekbaba Semt Konağı'ndaki Kutlu Doğum Haftası etkinliği Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Semt konağı öğrencilerinin, şiir okuyup ilahiler söylediği etkinlikte, Melekbaba Özgür Tepe Cami imam hatibi Bilal Çelik tarafından Diyanet İşleri Başkanlığınca bu yılki Kutlu Doğum Haftası için belirlenen "Hazreti Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı" teması çerçevesinde bir konferans verildi.

Programda, Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, semt konağının yaklaşık iki buçuk yıldır hizmet verdiğini hatırlatarak, "Burası özellikle çocuklarımıza, genç kardeşlerimize hizmet vermekte. Temel hedefimiz, Melekbabalı çocuklarımıza ve gençlerimize özellikle derslerinde etüt faaliyetlerimizle katkı sağlamak, derslerine yardımcı olmaktır. Bir o kadar da sosyal hayatlarında milli ve manevi değerlerimizin farkındalığını oluşturup rehberlik edebilmektir" ifadelerini kullandı.