Kutlu Doğum Haftası

Kutlu Doğum Haftası
Kutlu Doğum Haftası
- MABEK'te Suriyeli sığınmacılar için programlar düzenlendi

MALATYA (AA) - Suriyeli sığınmacıların kaldığı Malatya'daki konteyner kentte, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla programlar düzenlendi.

Malatya Beydağı Konaklama Tesisinden (MABEK) yapılan yazılı açıklamaya göre, MABEK Diyanet Merkezi tarafından Kutlu Doğum Haftası nedeniyle "Hazreti Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı" konulu çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.

Konteyner kentteki Mescidi Selam Camisinde kadınlar ve Mescidi Ensar Camisinde de erkekler için hazırlanan programda, Kur'an-ı Kerim okundu ve Peygamberin hayatından kesitler anlatıldı. 

Türkçe ve Arapça olarak ilahiler ve kasidelerin seslendirildiği program sonunda, cemaate mevlit şekeri ikramı yapıldı.

MABEK Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen diğer bir programda ise konteyner kentte bulunan Diyanet Merkezinde eğitim gören kadın öğrenciler tarafından Kur'an-ı Kerim okundu. Türkçe ve Arapça ilahilerin seslendirilmesinin ardından "Hazreti Hifa ile Hazreti Süheyb" adlı tiyatro gösterimi yapıldı.

Şiirlerin okunduğu programda, konuklara gül dağıtıldı. 

Programa, Vali Yardımcısı Latif Memiş, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Müdürü Hamza Demiralp, İl Müftülüğü Din Hizmetleri ve Eğitimi Şube Müdürü Abdülkerim Keleş, kamp yönetici yardımcıları ve Suriyeli mülteciler katıldı.