Madde bağımlılığının zararları öğrencilere tiyatroyla anlatıldı

Madde bağımlılığının zararları öğrencilere tiyatroyla anlatıldı
Madde bağımlılığının zararları öğrencilere tiyatroyla anlatıldı
MALATYA (AA) - Arapgir Belediyesi tarafından ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik madde bağımlılığının zararının anlatıldığı tiyatro...

MALATYA (AA) - Arapgir Belediyesi tarafından ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik madde bağımlılığının zararının anlatıldığı tiyatro gösterimi düzenlendi. 

Arapgir 75. yıl İMKB Yatılı Bölge Ortaokulu Konferans Salonu'nda Tiyatro Balans oyuncuları tarafından sergilenen "Pembe Aslında Siyahtır" isimli oyunda, aileleri tarafından ilgisiz bırakılmış, boşluğa düşmüş iki gencin madde bağımlılığına bulaşmaları ve uyuşturucunun hayatlarına olan etkisi konu edildi. 

İlçe genelindeki tüm ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlenen oyuna, Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Çetin Özdemir ile öğrenci velileri ve daire amirleri de katıldı. 

Cömertoğlu, oyun öncesi yaptığı konuşmada, uyuşturucu kullanım yaşının giderek düştüğüne dikkat çekti. Bu konuda sadece gençlerin ve çocukların değil, ailelerin de dikkatli olmaları gerektiğini vurgulayan Cömertoğlu, ailelerin çocuklarına yeterli ilgi ve alaka göstermesinin önemli olduğunu belirtti.