Malatya Barosu'ndan Kızılay'a destek

Malatya Barosu'ndan Kızılay'a destek
Malatya Barosu'ndan Kızılay'a destek
MALATYA (AA) - Malatya Baro Başkanlığı, Kızılay'ın ramazan ayı çalışmalarına destek verdi.Barodan yapılan yazılı açıklamaya göre, Malatya Baro...

MALATYA (AA) - Malatya Baro Başkanlığı, Kızılay'ın ramazan ayı çalışmalarına destek verdi.

Barodan yapılan yazılı açıklamaya göre, Malatya Baro Başkanı Enver Han, makamında, Kızılay Şube Başkanı Umut Yalçın ile yaptığı görüşme sonrasında 20 ailenin ramazan ayı gıda ihtiyacını karşılama kararı aldı. 

Han, konuşmasında, Baro Yönetim Kurulu adına Türk Kızılayı'nın yanında bulunmaktan onur duyduklarını ifade etti. 

Ramazanda muhtaç durumda bulunan insanlara ulaştırılan yardımlara kendilerinin de kurum olarak kayıtsız kalamadıklarını belirten Han, "Bu iyilik hareketinde tüm kurumların da Malatya Barosu gibi Kızılay'ın yanında yer almaları gerektiğini düşünmekteyiz" ifadesini kullandı. 

Yalçın da 20 ailenin ramazan ayında gıda ihtiyacının baro tarafından karşılanıyor olmasının, meslektaşlarının gönlünün zenginliğinden geçtiğini aktararak, şunları kaydetti:

"Avukatların hayatın her alanında ön planda olduğu yaşantımızda baro başkanımızın yönetim kurulu adına iyilik hareketinde de Kızılay'ın yanında yer alması bizleri ve evlerine gıda yardımları götüreceğimiz insanları da ziyadesiyle edecektir. Sosyal alanda diğer kurumlara göre hep bir adım önde olan Malatya Barosu'nun bu hareketinin diğer kurumlara da örnek olması dileği ile şükranlarımı arz ederim."